Четвер 17 січня 2019

121438616 Happy Easter 1 24

Увійти Зареєструватися

Авторизуватися

Логін *
Пароль *
Запам'ятати мене

Створити акаунт

Поля, помічені зірочкою (*) обов'язкові.
Справжнє ім'я *
Логін *
Пароль *
Повторіть пароль *
Email *
Повторіть email *

Beregszász és Budapest közös zene-ünnepe városunkban

138789 1A zene világnapjának alkalmából szervezett hangversenyt a Beregszászi Kodály Zoltán Művészeti Iskola testvérintézményével, a budapesti Molnár Antal Zeneiskolával karöltve szeptember 29-én.

A budapesti vendégek nevében a testvérintézmény vezetője, Kiss Tünde köszöntötte a közönséget, majd szolfézsgyűjteményekből és hangszeriskolákból álló kottacsomaggal ajándékozta meg a beregszászi művészeti iskolát. Az Intézményvezető asszony bejelentette, hogy intézményük Big Bandje ezen kívül háromszázezer forintos adománnyal szeretne hozzájárulni a beregszászi zeneiskolában folyó felújítási munkálatokhoz.

A művelődési házban gyülekező közönségnek először a beregszászi művészeti iskola kedveskedett zenés csokorral. Fellépett a Lozán Okszána vezette diákokból álló vonós együttes; a Nefelejcs Népi Együttes (vezetője Szűcs Erzsébet és Kacsó Marianna) szüreti vígságot idéző ünnepet varázsolt a színpadra Mikecz-Csuha Renáta táncos növendékeinek közreműködésével. Tóth Emília (felkészítője Lőrincz Katalin) a zongoramuzsika szépségét mutatta be, Bohacsova Xenia (tanára Mackij Szvitlána) az énekes torkú pacsirtát is megszégyenítő madáréneket imitált fuvolán Kosz-Anatolszkij tollából, Csálbás Diana (tanára Turjanica Terézia) bizonyította, hogy a szaxofon egyáltalán nem csak a férfiak hangszere, Varga Vivien és Baraté Anna Mária (Szűcs Erzsébet tanítványai) harmonikaduettjét kitartó tapssal jutalmazta a közönség. A beregszásziak összeállítását a Kenguru+ zenekar zárta Gorzó Szergij vezetésével.

A Molnár Antal Zeneiskola a beregszászi koncerten Big Bandjével képviseltette magát. A zenekart városunk zeneiskolájának egykori végzőse, Regős Szabolcs alapította 2005-ben, két éve tanítványának, Vidákovich Szabolcsnak adta át a stafétát. A klasszikusan réz- és fafúvósokból álló nagyzenekar a swing-korszak hangulatát, a 20-30-as évek pezsgését idézte a színpadra, hibátlanul kivitelezett dob-, zongora- és szaxofonszólókkal tűzdelve. Ritkán hallani ilyen műfajú zenét városunkban, de a zenekart álló tapssal búcsúztató közönség elragadtatásához a bravúros előadásmód legalább annyira hozzájárult, mint a kuriózum varázsa.

A zene világnapját 1975 óta Yehudi Menuhin hegedűművész és az UNESCO zenei tanácsának a felhívására ünneplik október 1-jén.

Kiss Julianna
Kárpátalja.ma

Додати коментар

Не дозволяються нецензурні слова!

Захисний код
Оновити

cc s 3

Контакти

Україна, Закарпатська область

м. Берегово.

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон: (066) 915-41-57

 

Інформація

Копіювання інформації дозволяється тільки зі зворотнім посиланням.

Правила користування сайтом
Реклама на сайті

Copyright

© 2013 Всі права належать beregszasz.com.ua.

Дизайн і розробка: 

Сайт створено веб-студією Best-Studio

best-studio.com.ua

E-mail підписка

Ви маєте можливість підписки за допомогою електронної пошти.